Zwycięstwo w Woźnikach

Drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo odniosła Victoria Żytno w sobotę na boisku swojej imienniczki z Woźnik. Wynik 4:1 sugeruje spokojną wygraną, lecz 3 punkty wcale nie przyszły naszej drużynie w tym meczu łatwo.

Spotkanie w Woźnikach rozpoczęło się najgorzej, jak tylko mogło. Już w 3 minucie gry po rzucie rożnym i błędzie w kryciu gospodarze objęli prowadzenie. Kilka minut później był już remis - w zamieszaniu podbramkowym Szymon Bednarczyk obsłużył podaniem Damiana Rozpendka, który głową skierował piłkę do siatki. W pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie jeszcze kilka doskonałych sytuacji, jednak fenomenalnie dysponowany był Grzegorz Łukasiński, który ratował nasz zespół przed stratą bramki (raz wyręczył go Sebastian Kurek wybijając wślizgiem piłkę z lini bramkowej). Przewaga miejscowych była wyraźna - nasza drużyna poważniej zagroziła bramce rywali tylko raz, gdy po strzale z rzutu wolnego Igora Górskiego bramkarz z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W drugiej połowie było już z górki (w przenośni i dosłownie), chociaż na początku znów uratował nasz zespół Grzegorz Łukasiński, efektownie broniąc w sytuacji sam na sam. Bramkarz Victorii nie tylko znakomicie bronił - zaliczył też "asystę drugiego stopnia" przy bramce na 2:1. Po jego dalekim wybiciu obrońca gospodarzy przedłużył głową piłkę, którą przejął Damian Rozpendek i technicznym strzałem obok bezradnego bramkarza wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Po kilku minutach było już 3:1 - mocny strzał Igora Górskiego z ponad 30 metrów odbił przed siebie bramkarz, ale dobitka głową Marcina Śmigielskiego była już skuteczna. Końcowy wynik spotkania ustalił płaskim strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów Igor Górski.

Victoria Woźniki - Victoria Żytno 1:4 (1:1)

1:0 - 3' Kamil Paradziński
1:1 - 7' Damian Rozpendek (asysta Szymon Bednarczyk)
1:2 - 52' Damian Rozpendek (asysta "drugiego stopnia" Grzegorz Łukasiński)
1:3 - 58' Marcin Śmigielski (asysta Igor Górski)
1:4 - 80' Igor Górski (rzut wolny)

Skład: Grzegorz Łukasiński - Tomasz Łukasiński, Igor Górski, Karol Barański, Sebastian Kurek - Szymon Bednarczyk (60' Kamil Orlik), Adrian Prajs, Marcin Śmigielski, Rafał Kurek (80' Artur Boczkowski) - Adam Górski, Damian Rozpendek.